Phytoplankton | St 1 | St 2 | St 3 | St 4 | St 5 | St 6 |
Cyanobacteria |
|
|
|
|
|
|
Anabaena affinis Lemmerman | + | + | + | + | + | + |
Anabaena sp. | - | + | + | - | - | + |
A. spiroides kleb | + | + | + | + | + | + |
Chrooccocus turgidus(Kützing) Nägeli | + | + | + | + | + | - |
Merismopedia elegans Braun | - | - | - | + | + | + |
Microcystis aeruginosa Kützing | + | + | + | + | + | + |
M. flos-aquae (Wittrock) Kirchner | + | + | + | + | + | + |
M. incerta (Lemmerman) Lemmerman | + | + | + | + | - | - |
Oscillatoria princeps Vaucher | - | + | + | + | + | + |
Oscillatoria sp.1 | - | - | + | + | - | + |
Oscillatoria sp.2 | + | + | + | + | + | + |
Oscillatoria sp.3 | - | - | - | + | + | - |
Subtotal Dinophyta | 7 | 9 | 10 | 11 | 9 | 10 |
Dinophysis sp. | - | - | - | + | + | + |
Protoperidinium sp. | + | + | + | + | + | + |
Subtotal Chlorophyta | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Actinastrum hantzschii Lagerheim | + | - | + | - | + | + |
Ankistrodesmus bibraianus (Reinsch) Korshikov | - | + | + | - | - | + |
A. falcatus (Corda) Ralfs | - | + | + | + | + | + |
A. fusiformis Corda | - | - | - | - | - | + |
A. gracilis (Reinsch) Korshikov | - | - | - | - | - | + |
Ankistrodesmus sp.1 | + | - | + | - | + | - |
Ankistrodesmus sp.2 | - | - | + | - | + | + |
Closterium gracile Brébisson ex Ralfs | - | - | + | + | - | - |
Coelastrum reticulatum (P. A. Dang) Senn | + | - | + | + | + | + |
Cosmarium decorum West & G. S. West | + | + | + | + | - | + |
C. spinuliferum West & G. S. West | + | + | + | + | + | + |
Cosmarium sp. | + | + | + | + | + | + |
Euastrum sp. | + | + | + | + | - | + |
Micrasterias sp. | - | - | - | + | - | - |
Pandorina morum (Müller)Bory | - | - | - | - | + | - |
Pediastrum biradiatum var. longecornutum Gutwinski | - | - | - | - | + | - |
P. duplex Meyen | + | + | + | + | + | + |
P. tetras (Ehrenberg) Ralfs | - | - | + | - | - | + |
Pseudostaurastrum sp. | - | + | + | - | - | + |
Scenedesmus bernardii G.M. Smith | - | - | + | - | - | - |
S. bicaudatus Dedussenko | - | - | + | - | - | + |
S. dimorphus (Turpin) Kützing | - | - | + | - | - | + |
S. denticulatus Lagerheim | + | - | - | + | - | - |
S. ecornis (Ehrenberg) Schodat | - | - | + | - | + | + |
S. obtusus Meyen | - | - | - | - | + | + |
S. quadricauda (Turpin) Brébisson | + | + | + | + | + | + |
Schroederia sp. | - | - | + | + | + | + |
Spirogyra sp. | - | - | - | - | + | - |
Staurastrum cingulum (West & G. S. West) G.M. Smith | + | - | - | + | + | - |
S. gracile Ralfs ex Ralfs | + | + | + | + | + | + |
S. polymorphum Brébisson | + | + | + | + | + | + |
S. volans West & G. S. West | - | + | + | + | + | + |
Staurodesmus convergens (Ehrenberg ex Ralfs)Teiling | - | - | - | - | + | - |
S. triangularis (Lagerh) Teiling | - | - | + | - | - | + |
Subtotal Bacillariophyta | 13 | 12 | 24 | 16 | 20 | 23 |
Aulacoseira ambigua (Grunow) Simonsen | + | + | + | + | + | + |
A. granulata (Ehrenberg) Simonsen | + | - | + | + |
| - |
A. granulata var. angustissima (otto Müller) Simonsen | + | - | + | + | + | + |
Eunotia sp. | - | + | - | - | + | + |
Fragilaria sp. | - | + | - | - | - | - |
Frustulia sp. | + | - | + | - | - | + |
Ulnaria ulna (Nitzsch) P.Compère | + | + | + | + | + | + |
Subtotal Euglenophyta | 5 | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 |
Euglena proxima P.A. Dangeard | - | - | + | - | - | + |
Lepocinclis acus (O.F. Müller) B. Marin & Melkonian | + | + | + | + | + | + |
L. spirogyra Ehrenberg | - | - | - | + | + | - |
Phacus curvicauda Svirendo | + | + | + | - | + | + |
P. longicauda (Ehrenberg) Dujardin | + | + | + | + | + | + |
Phacus sp. | - | - | - | - | + | - |
P. tortus Lemmerman | - | + | + | - | - | + |
Trachelomonas hispida (Perty) F. Stein | - | + | + | - | - | - |
T. planctonica Svirenko | - | - | - | - | + | - |
T. similis A. C. Stokes | - | - | - | - | + | - |
Subtotal Haptophyta | 3 | 5 | 6 | 3 | 7 | 5 |
Dictyocha sp. | - | - | + | - | - | - |
Subtotal | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Total phytoplankton abundance | 29 | 31 | 47 | 36 | 43 | 44 |